News from Poland

Pierwsze spotkanie nauczycieli z 6 państw europejskich na Cyprze odbyło się w Larnace w dniach 20- 25. 09.15. Nauczyciele z naszej szkoły, p. G. Dudzik                 i p. M. Knap uczestniczyły w tym spotkaniu.
Podczas spotkania nauczyciele sześciu państw wymienili doświadczenia związane z edukacją, poznali funkcjonowanie szkoły na Cyprze, ustalili plan pracy projektu, przedstawili prezentacje w celu poznania swoich miast, regionów i szkół, zaprezentowali wykonane dotychczas zadania (do Polski należało wykonanie dyplomu na zawody sportowe, przygotowanie piosenki i tańca sportowego), zadecydowali o kształcie i sposobie wykonania logo. Nauczyciele wspólnie utworzyli stronę internetową projektu i określili zasady współpracy i kontaktowania się.
Ponadto nauczyciele z Cypru pokazali nam ciekawe miejsca, zorganizowali zawody sportowe na nauczycieli i dzieci, opowiedzieli o kulturze i historii Cypru. Nauczyciele mieli okazję zwiedzić stolicę Cypru, Nikozję, jedyną na świecie stolicę podzieloną na dwie części: grecką i turecką. W środku miasta należało przekroczyć granicę, aby znaleźć się po stronie tureckiej. Zwiedziliśmy również tradycyjną wioskę, muzeum, jedliśmy zdrowe i tradycyjne jedzenie i braliśmy udział w zajęciach sportowych. W wolnym czasie zobaczyliśmy piękne plaże, min. Nissi Beach.

Larnaca

Larnaca

Spotkanie projektowe

Spotkanie projektowe

Kościół Łazarza w Larnace

Kościół Łazarza w Larnace

Powitanie w szkole w Larnace

Powitanie w szkole w Larnace

Morze Śródziemne

Morze Śródziemne

Nauczyciele z 6 państw

Nauczyciele z 6 państw

Zajęcia w szkole

Zajęcia w szkole

Zajęcia sportowe

Zajęcia sportowe

Plaża Nissi beach

Plaża Nissi beach

WP_20150925_14_35_18_Pro

Advertisements